Targi R+T Stuttgart 2012

 

Za nami kolejne znaczące wydarzenie branżowe, w dniach 28 lutego - 3 marca 2012 w Stuttgarcie odbyła się 19 edycja Międzynarodowych Targów Rolet, Bram i Osłon Przeciwsłonecznych R+T 2012. Na tak ważnej imprezie nie mogło nas zabraknąć - oczywiście w roli zwiedzających. Chciałbym się z Państwem podzielić kilkoma spostrzeżeniami i przemyśleniami z wizyty na terenach targowych.

Pierwsze co rzuca się w oczy zaraz po wejściu do hal targowych to profesjonalizm i sprawność obsługi targów. Rozmach i pomysłowość stoisk, dbałość o estetykę robi duże wrażenie na zwiedzających. Niezmiernie cieszy obecność naszych rodaków zarówno pośród zwiedzających jak i wystawców.

      Kolory to nowy atrybut pilotów sterujących automatyką, urządzeń, gdzie przez długi czas królowała szarość plastiku i pudełkowaty kształt. Dzisiaj się to zmienia i mamy do wyboru kilka soczystych barw obudowy pilotów, pojawiają się stalowe eleganckie wstawki. Można powiedzieć, że pilot staje się swego rodzaju nowym gadżetem, który oprócz najważniejszych funkcji ma jeszcze cieszyć oko właściciela. 

 

 

 


Z kolorami, a właściwie z jednym jego odcieniem - zielonym związany jest kolejny trend. Słowo EKOLOGIA wkracza również w tą branżę. Powszechne staje się zasilanie za pomocą paneli słonecznych, oświetlenie LED-owe w lampach ostrzegawczych czy głowicach automatów garażowych, czy też coraz częściej pojawiające się informacje o 1-watowym poborze energii w trybie czuwania. W dobie drożejącej energii będziemy coraz częściej zwracać na ten aspekt uwagę.

Kolejną ważną nowością są systemy parkingowe będące już dziś w ofercie praktycznie każdego liczącego się na rynku producenta automatyki bramowej. Są to dopracowane systemy umożliwiające w pełni automatyczną obsługę parkingu. Widać też było kilku producentów słupków parkingowych chowanych w ziemię, widać, że ten rynek będzie się coraz bardziej rozwijać.
Ostatnim elementem, na który zwróciliśmy swą szczególną uwagę jest kompatybilność urządzeń i zarządzanie nimi poprzez telefon komórkowy czy Wi-Fi lub internet. Czy jest to chwilowa moda czy też stały trend to pokaże najbliższa przyszłość.

 

 


Warto wspomnieć, że nasza firma cały czas nadąża za światowymi nowinkami i przedstawia je naszym Klientom. W naszej ofercie mamy system sterowania automatyką za pomocą telefonu komórkowego, co więcej system w bardzo rozsądnej cenie. Na naszej stronie internetowej możecie Państwo znaleźć przystępne informacje przybliżające działanie systemów parkingowych oferowanych przez naszą firmę. Od roku mamy w ofercie nie tylko słupki parkingowe lecz także zapory, których nie sforsuje samochód ciężarowy. Pojawiło się też wiele modeli nowych pilotów, a wszelkie nowości są przez nas natychmiast proponowane naszym Klientom.